Krótka historia Świata …

images-1

W drodze do pracy zaliczyłam poranną prasówkę, po powrocie do domu włączyłam powtórkę z debaty Partii Republikańskiej w Ohio – żeby sobie przypomnieć dlaczego Donald Trump tak panicznie boi się Megyn Kelly po czym weszłam na stronę Internetową Real Estate w New Hampshire i sprawdziłam ceny domów w Vermont. Może powinnam ziścić moje marzenie, rzucić wszystko w diabły i uciec gdzieś w góry – z dala od ludzkiej zgnilizny.

Przegląd prasówki z ostatnich miesięcy, niestety nie nastraja przyjaźnie ani do świata ani do ludzi.

 • Grupa Wyszehradzka wystąpiła we wrześniu przeciwko przyjmowaniu uchodźców wywołując larum wśród państw członkowskich Unii Europejskiej. Polski rząd jak zwykle wyłamał się – niczym Judasz.
 • We wrześniu Angela Merkel postanowiła przyjąć do końca roku 1,000,000 uchodźców a państwa członkowskie UE poparły ją w działaniach – z wyjątkiem Wielkiej Brytanii, która postanowiła trzymać się własnego. zdecydowanie bardziej sensownego planu.
 • Szaleńczy pomysł Merkel przyczynił się do śmierci około 4,000 uchodźców oraz do rozwoju sex traficking[1] na niebywałą do tej pory skalę. Molestowanie seksualne samotnych kobiet podczas podroży jest na porządku dziennym podobnie jak oddawanie własnej żony na usługi innych mężczyzn. [2]
 • Abstrahując od wydarzeń podczas Nowego Roku w Niemczech, kilka dni temu, 11-letnia dziewczynka została zgwałcona w Szwecji na publicznym basenie przez grupę uchodźców – chłopców w wieku 14-17 lat, natomiast wczoraj 22 letnia Alexandra Mezher, pochodzenia Libańskiego, została brutalnie zamordowana w centrum dla uchodźców gdzie pracowała jako wolontariuszka. Morderca okazał się 15-latek czekający na azyl w Szwecji. [3]
 • Z rozmowy jaką przeprowadziłam z jednym z moich współpracowników w Monachium, miejsca publiczne takie jak baseny generalnie nie są już bezpiecznymi ośrodkami sportowymi dla kobiet narażonych na molestowanie seksualne. To mniej więcej tyle w dziedzinie programu integracji 🙂 .
 • Parlament Duński, postanowił przegiąć w drugą stronę i w późnych godzinach wieczornych oficjalnie zatwierdził kontrowersyjny plan pozbawienia uchodźców pieniędzy i rzeczy osobistych przedstawiających wartość powyżej 1,340 Euro.[4] Przypomina to do złudzenia scenę z filmu Spielberga: „Lista Schindlera” kiedy pozbawiano więźniów ubrania, biżuterii, oraz godności osobistej zanim wysłano ich do gazu. Unia Europejska oraz obrońcy Praw Człowieka oburzyli się, ale jakoś do tej pory Kanclerz Niemiec, Angela Merkel nie skrytykowała tej decyzji ani nie uznała jej za niehumanitarną i niegodną członka Unii Europejskiej. Nawiasem mówiąc Szwajcaria również wprowadziła podobną zasadę, chociaż nieoficjalnie. Dzięki temu, Policja bezkarnie okrada uchodźców w biały dzień z resztki pieniędzy jaką przeznaczyli na drogę – do “wolności”…
 • Na czas wizyty Prezydenta Iranu, Hassana Rouhani – Bóg odebrał Włochom rozum i zesłał na nich zamiast zarazy – obłudę. Włosi pozasłaniali wszystkie rzeźby przedstawiające nagie akty kobiece i męskie, przy czym niektóre, co odważniejsze – całkowicie usunięto z widoku. Na szczęście Francja uratowała honor Europy i odmówiła uczestniczenia w podobnym cyrku. Pewnie Francuzi nie podpiszą tak intratnych kontraktów z Iranem jak wazeliniarze Włosi, ale kto wie, może Rouhani lubi akty kobiece 🙂 W końcu to nie my, Europejczycy napisaliśmy „Księgę Tysiąca i Jednej Nocy.”
 • Wybory w USA w tym roku polegają na tym, że żaden kandydat nie przedstawia konkretnego programu tylko skupia całą swoją uwagę i energię na przedstawieniu w jak najgorszym świetle konkurentów, już nawet nie przeciwnej partii, ale własnej. Dzięki temu, nie wiadomo na kogo głosować, bo nikt nie prezentuje własnego programu poza determinacja w dążeniu do upokorzenia przeciwników . Dlatego mam głęboką nadzieję, że jednak Bloomberg dołączy się w ostatniej chwili jako niezależny kandydat i uratuje nas od kompletnego, politycznego fiaska.
 • Donald Trump – kandydat z ramienia Partii Republikańskiej, jest ewidentnym dowodem na przerażająco niski poziom inteligencji Amerykanów. Nie raz, nie dwa i nie trzy ale notorycznie Donald Trump obraża każdego, kto nawinie mu się pod rękę nie skąpiąc epitetów, za które w normalnych warunkach miałby proces za procesem. Dokładnie przed chwilą – zrezygnował oficjalnie z uczestniczenia w debacie w Iowa ponieważ ma w niej uczestniczyć Megan Kelly, jedna z prowadzących debatę w Ohio w sierpniu 2015 r. która zarzuciła mu – zresztą słusznie – seksizm[5]. Zapomniała napomknąć, że Tramp jest również rasistą, egocentrykiem, narcyzem, żałosnym bufonem o niskim poziomie inteligencji, braku kultury osobistej i niezwykle wysokim mniemaniu o sobie. Do tego jest tchórzem, który obawia się ponownej konfrontacji, która mogłyby zagrozić jego pozycji lidera wśród Republikanów – a zatem jest kandydatem, który stanowi zaprzeczenie wszystkiego czym powinien charakteryzować się przyszły Prezydent Stanów Zjednoczonych. Że nie wspomnę o notorycznym łamaniu praw zapisanych w Konstytucji Stanów Zjednoczonych – jak prawo do wolności słowa, wyznania i pochodzenia. Więc jak to się dzieje, że prowadzi w sondażach?

Na bazie ostatnich wydarzeń, teoria Darwina niestety bierze w łeb a my powoli staczamy się na dno ludzkiej egzystencji. A może to się już kiedyś wydarzyło? Może na pewnym etapie rozwoju, kiedy ludzie osiągają ten krytyczny moment, w którym zło coraz częściej zwycięża nad rozumem – musi nastąpić jakiś kataklizm w postaci kolejnej epoki lodowcowej, która ponownie doprowadzi do ewolucji ludzkiego gatunku i renesansu ludzkich wartości.

Alicja

[1] http://www.nytimes.com/2015/05/06/world/africa/migrants-libya.html

[2] http://www.nytimes.com/2016/01/03/world/europe/on-perilous-migrant-trail-women-often-become-prey-to-sexual-abuse.html

[3] http://www.bbc.com/news/world-europe-35406072

[4] http://www.bbc.com/news/world-europe-35406436

[5] http://www.foxnews.com/live-coverage/fox-news-republican-presidential-primary-debate

Reklamy

8 responses to “Krótka historia Świata …

  • Dzięki Ania 🙂
   Zecydowałam, że w zaistniałej sytuacji, jedynym sposobem na zachowanie zdrowego rozsadku bez popadania w szaleństwo jest oglądanie klasyki – taki psychologiczny detox 🙂 Zaliczyłam już „Sześć Lat w Tybecie” „Anna & the King” i „Pride & Prejudice” … Dzisiaj niestety debata Republikanów więc nici z „uzdrawiania 🙂
   Całuski,
   Alicja

 1. Pingback: Alicia Devero: Krótka historia Świata … « Wirtualna Polonia

 2. Pingback: Alicia Devero: Krótka historia Świata … | f6862

 3. Bardzo odważne. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy miarą odwagi jest zhejtowanie kogoś przez internet. A ja z przyjemnością przeczytałem. Co zaś do samej tezy – historia magistra vitae est – ciągle aktualne…

 4. Bardzo Panu dziękuje za komentarz, ale czuję się w obowiązku względem moich czytelników wyjaśnić, że nie mam nic wspólnego z internetowym hejtem. ☺ Mój artykuł był spontaniczną odpowiedzią na wszystko co się ostatnio wokół nas dzieje i nie był niczym więcej jak KRZYKIEM BEZSILNOśCI wynikającym z obserwacji oraz desperacji, że nic nie mogę zmienić.

  To nie jest nienawiść do polityków – to jest otwarta i uważam konstruktywna krytyka, która prowokuje do myślenia oraz wyraża kompletny brak zrozumienia oraz zaufania dla taktyk i nieprzemyślanych decyzji polityków – szczególnie w Europie. Nie mam nic przeciwko Muzułmanom – jestem idealnym przykładem osoby, która ma niezwykle międzynarodowe grono znajomych począwszy od Hindusów, Buddystów, Muzułmanów i Żydów a skończywszy na Ateistach. Ale kiedy polityk taki jak Angela Merkel – dla której do tej pory miałam ogromny szacunek – nagle podejmuje zupełnie nieprzemyślaną decyzje otwarcia granic Europy dla „uchodźców” – sprowadzając na nas plagę w postaci terroru i przestępstw – trudno się nie zastanowić przez chwilę czy nagle zabrakło jej rozsądku czy inteligencji. Wycieranie sobie buzi górnolotnymi słowami jak humanitaryzm, chrześcijański obowiązek i tolerancja – jak to miało miejsce na początku tego eksodusu- nie mają zastosowania w przypadku Muzułmanów, ponieważ jest to największa grupa religijna na świecie, która nie ma szacunku dla LUDZKIEGO ŻYCIA i dla której Prawo Człowieka i Respekt dla Kobiety NIE ISTNIEJĄ! Dlatego trudno oczekiwać, żeby przeciętny uchodźca, szczególnie z Afganistanu czy Pakistanu, nagle, po przekroczeniu granicy w Grecji uległ moralnej transformacji i stał się jednostką pasującą do Europejskiej rzeczywistości. I za ten błąd w myśleniu płacą teraz kraje, które do tej pory pluły na członków Grupy Wyszehradzkiej oskarżając je o brak HUMANITARYZMU. W rezultacie jedynym przywódcą, który zachował twarz w obecnej, pogarszającej się z dnia na dzień sytuacji jest Viktor Orban i życzyłabym sobie dla Polski tak charyzmatycznego lidera, który miał odwagę przeciwstawić się głupocie Unii Europejskiej mając przede wszystkim na uwadze dobro obywateli Węgier.

  Dlatego obrzydzeniem napawa mnie zachowanie niektórych państw Unii Europejskiej, jak Dani i Szwajcarii (która zawsze ustawia się plecami do wiatru co wiemy z doświadczenia podczas Drugiej Wojny Światowej), które nagle z wyzwolicieli Muzułmańskich przekształcili się w podłe hieny cmentarne, okradając uchodźców z resztek posiadanego mienia. Jest to akt podłości na niespotykaną do tej pory skalę, której nie spodziewałabym się po cywilizowanej Europie! A co na to przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk – NIC!!! Gamoń nabrał wody w usta i milczy. No i tu przyznam, że jestem wściekła, bo to co zrobili Duńczycy porównałabym do Faszyzmu i powinno się to spotkać z ostrą krytyką Unii.

  Przyznam, że jestem pełna podziwu dla samo-destrukcyjnej polityki Unii Europejskiej. Najpierw zmusiła borykającą się z trudną sytuacją ekonomiczną Grecję do przyjmowania uchodźców a teraz pyskuje, że nie potrafią bronić własnych granic narażając Europę, podczas gdy zasadniczy problem tak naprawdę leży w Turcji. A co na to nasz Tusk? Daje 3 biliony EURO krajowi, który podejrzany jest o finansowanie ISIS oraz dopuszcza się łamania Praw Człowieka – uchodźcy w Ośrodkach dla Uchodźców są torturowani, zmuszani do podpisywania dokumentów, że dobrowolnie zgadzają się na powrót do kraju i wbrew własnej woli odsyłani są do Syrii gdzie czeka ich niechybna śmierć z rąk ISIS za zdradę! (1. link) A na koniec, dziennikarze, którzy opublikowali raport zarzucający Prezydentowi Turcji, Erdoganowi pomoc militarną ISIS skazani zostają na karę dożywocia co można uznać za wyjątkowe szczęście bo inni przed nimi zostali zamordowani. (2. link) Wszystkie podane fakty świadczą ewidentnie o tym, że w Turcji dominuje dyktatura a Wolność Słowa nie istnieje! Natomiast Unia Europejska na czele z Donaldem Tuskiem ignoruje wszystkie „Red Flags” i decyduje się ofiarować Turcji 3 Biliony EURO na pomoc uchodźcom co przy panującej w Turcji korupcji oznaczać może wyrok śmierci i to nie tylko dla Europy. I niech mi Pan powie jak tu się nie wściec?

  Alicja

  1. http://www.bbc.com/news/world-europe-35135810
  2. http://www.bbc.com/news/world-europe-35422357

 5. Nie zrozumieliśmy się Pani Alicjo. Pani artykuł bardzo mi się podoba. Miałem na myśli co poniektórych blogerów lub komentatorów, a przez pośpiech dokonałem pewnego skrótu myślowego. Serdecznie pozdrawiam 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s